Welcome to Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka

 
Menu
· Strona główna
· Napisz i wyślij artykuł
· Starsze artykuły
· Dzienniki
· FAQ - pomoc
· Kontakt z nami
· Moje konto
· Prywatna wiadomość
· Rekomenduj nas

SzukajZaloguj się
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz zarejestrować się w ciągu kilku minut tutaj. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dostęp do większości modułów

Kto online
Teraz witrynę przegląda 23 gość(ci) i 0 użytkownik(ów).

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj

Licznik odwiedzin

10246514
odsłon strony od lipiec 2007

Wybr. losowo kategoria

fotografia tradycyjne, cyfrowa
[ fotografia tradycyjne, cyfrowa ]

·Katarzyna Krause - „Jak Wyglądam” - wystawa fotografii
·''Przenikanie'' Fotografie Piotra Pietrygi
·Fotografie Ragne Kristine Sigmond FACES
·COLOUR FACTORY - wystawa fotografii Marzeny Gregier
·Gabinet osobliwości sztuki
·Avant Music Festival – Autoportret
·Rondo Sztuki - Jacek Lidwin: Człowiek, przestrzeń, światło - wystawa
·Anatomia Melancholii – wystawa fotografii Katarzyny Widmańskiej
·Id w fotografii Anny Bodnar

Dzisiejsze artykuły:
Dziś jeszcze nie było artykułu z tego działu.

Z naszego archiwum


Wystawa fotografii piktorialnej pt. ULICA KROKODYLI
Ideą powstania naszego Pictorial Teamu była chęć popularyzacji tak mało znanej dziedziny fotografii, jaką jest piktorializm i to w swoim współczesnym wydaniu. Sądzimy, że nam się to udało; potwierdzają to sukcesy na rynku fotografii krajowej jak i europejskiej np. nagroda ministra kultury i sztuki RP, ministra kultury Rosji czy Królewskiego ... więcej


RASTER, Michał Budny Światło

Promień wpadającego do pokoju światła był przedmiotem jednej z pierwszych instalacji rzeźbiarskich Michała Budnego ("Światło", 2004). Po kilku latach artysta powraca do tematu światła dekonstruując jego fizyczną spoistość i analizując w zamian metaforyczne sensy.. ... więcej  
Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka: fotografia tradycyjne, cyfrowa

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Katarzyna Krause - „Jak Wyglądam” - wystawa fotografii
03-07-2010 o godz. 11:15:49 zatw. admin
fotografia tradycyjne, cyfrowaAnonim "
Katarzyna Krauze - Jak wyglądam

Czy istnieje w fotografii granica między prawdą a fantazją ?
Fotografia jako obiektywna rejestracja czy subiektywne postrzeganie?
Czy wydobycie wewnętrznego piękna lub ukrytej zgrozy jest ingerencją fotografującego w zastaną rzeczywistość ? Na te i inne dylematy autorka fotografii nie stara się odpowiedzieć !

Katarzyna Krause jest Opolanką, członkiem Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego, zawodowo uprawiając fotografię. Od paru lat dzieli się swoim sposobem widzenia i wystawia. Interesuje ją raczej przekazanie klimatu, jaki wiąże się z tematem zdjęcia niż sam temat, dotknięcie tajemnicy niż jej wydobycie na powierzchnię. Jej prace można oglądać na stronie www.katarzynakrause.pl Na wystawę składa się zestaw 32 fotografii, w większości portrety, by nie zanudzić urozmaicone paroma krajobrazami oraz portretem ziemniaków. Temat wystawy zainspirowany został tym, jak portretowani reagują na swój wygląd, jak anonimowi oglądający odbierają wizerunek innych i ile na jego podstawie wyrażają opinii o tej osobie. Jak działa mechanizm nazwany przez psychologów projekcją. Jak - równoległy do tego, gdzie wywołane fotografie wiszą na ścianie - świat internetowy rozwija się i korzysta ze sztuk wizualnych, jak wszystko jest kwestią umowy, norm, smaku i kultury."

(... więcej | 2666 bajtów więcej | Wynik: 4)

''Przenikanie'' Fotografie Piotra Pietrygi
17-05-2010 o godz. 19:02:27 zatw. admin
fotografia tradycyjne, cyfrowa

Fotografia Piotra Pietrygi

Piotr Pietryga fotografuje nieustannie od 7 lat. Zajmuje się głównie portretem, aktem

i fotografią uliczną. Akt w jego twórczości to gra formy, jaką tworzy w kadrze ludzkie ciało. Starając się przełamać konwencję aktu kobiecego artysta nie skupia się na ukazaniu piękna, lecz tworzy prace, w których główną rolę odgrywa konstrukcja.

 

Faktura, kształt, światło, delikatność linii, harmonia, skupienie to cechy, które charakteryzują zdjęcia Pietrygi. Dzięki estetyce opartej na prostocie są one subtelne

i pozostawiają pole do indywidualnej interpretacji.

 

Cykl pt: „Przenikanie” poświęcony jest tajemnicy spotkania i mieszania się dwóch światów - kobiety i morskich głębin. Wybór nieprzypadkowy - obydwa światy są piękne, tajemnicze i nieosiągalne. Seria dziewiętnastu zdjęć eksponowanych na wystawie jest odkrywaniem kobiety, jako istoty delikatnej i pełnej tajemnic. Proces ten owocuje melancholią wyczuwalną w surowych, a zarazem tak lirycznych zdjęciach. Cała seria została wykonana techniką analogową za pomocą aparatu średnioformatowego.(... więcej | 11307 bajtów więcej | Wynik: 0)

Fotografie Ragne Kristine Sigmond FACES
21-04-2010 o godz. 20:07:25 zatw. admin
fotografia tradycyjne, cyfrowaTOPART "

Od 24 marca do 31 maja 2010 roku w szczecińskiej galerii FOTART można oglądać wystawę fotografii Ragne Kristine Sigmond pt. FACES (2003 -2010)."

(... więcej | 1695 bajtów więcej | Wynik: 0)

COLOUR FACTORY - wystawa fotografii Marzeny Gregier
29-09-2009 o godz. 19:29:27 zatw. admin
fotografia tradycyjne, cyfrowaAnonim "

Twórczość Marzeny Gregier bliska jest malarstwu. Z wrodzonym wyczuciem artystka wybiera z otoczenia miejskie motywy, by skomponować z nich rytmy i wzory uderzające intensywną kolorystyką. Jej domeną jest mocne, południowe słońce rzeźbiące głębokie cienie i wydobywające z przedmiotów maksimum barw. Czuć w tych wykrojonych za pomocą aparatu fotografinczego obrazach ludzką obecność - czasami jako cień na ścianie lub sylwetkę przemierzającą w pośpiechu korytarze metra, w napisie na skrzynce pocztowej lub po prostu w wytworach ludzkich rąk, które Marzena Gregier „portretuje”.
Te fotograficzne obrazy może tworzyć jedynie artystka wciąż na nowo zachłystująca się życiem i zaskakiwana jego wielobarwnością.
(Tomasz Zając)

miejsce wystawy: GALLERY WM
Elandsgracht 35, 1016 TN Amsterdam

otwarcie: 10.10.2009 , 17:00-19:00


Marzena Gregier - urodziła się w 1980 w Warszawie. Absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dotychczas prace Gregier publikowane były w magazynach internetowych poświęconych sztuce: Zapleczu, Headmagazine, 180 magazine; prezentowane były podczas dwóch odsłon wystawy DISTRACTIONS - we Wrocławiu (2008) i w Warszawie(2009).
Jak sama mówi: Fotografuje dla przyjemności, a jej zdjęcia są efektem próby uchwycenia przelotnych wrażeń i impresji, są jak graficzne haiku.

www.marzenagregier.blogspot.com"

(... więcej | 2442 bajtów więcej | Wynik: 0)

Gabinet osobliwości sztuki
20-09-2009 o godz. 08:46:38 zatw. admin
fotografia tradycyjne, cyfrowa

Gabinet osobliwości sztuki "Kunstkamera" Nicolasa Grospierre'a to atrapa sali wystawowej, która ukazuje współczesny obłęd porządkowania świata.

Bez idei kolekcji nie byłoby nowoczesnego świata. Muzea, biblioteki, archiwa - nasza pamięć spoczywa posegregowana w teczkach, poukładana w działy i szuflady. Inaczej już nie moglibyśmy się do niej dostać przytłoczeni codzienną informacją. Mamy już tylko pamięć operacyjną, która pozwala w odpowiedni sposób segregować napływające wiadomości, tracimy własną pamięć, mózg zapełniony zostaje do dna.

Nicolas Grospierre - świetny fotograf, którego każda praca jest refleksją o kulturze - po doskonałej "Bibliotece", instalacji z luster i zdjęć półek z książkami w warszawskim Pałacu Książki, zbudował kolejną wystawę, która wprowadza zaburzenia w potoczne doświadczenie przestrzeni. To "Kunstkamera".

W sali na parterze - wchodzimy tam po schodkach wprost z wejściowego holu CSW - najpierw widać coś bardzo brzydkiego, jakby ktoś nagle zatrzymał się w środku remontu i zostawił rusztowanie. To sześciokątna konstrukcja z płyt gipsowych podpartych metalowym prętami, pokój wstawiony do pokoju, wnętrze do wnętrza. Choć wiele widziałam instalacji polegających na przestrzennych pułapkach i wpuszczaniu widza w maliny, ta jest szczególnie intrygująca - zbyt fatalnie wykonana, by mogła uwodzić, bezczelnie odwrócona od widza.

(... więcej | 6684 bajtów więcej | Wynik: 0)

  
Twoje artykuły
Redaguj razem z nami

Jeśli chcesz aby portal zamieścił Twój artykuł lub zarekomendował Twoją wystawę/ wernisaż, skorzystaj z linku "Napisz artykuł" (u góry lewej kolumny). Po zatwier dzeniu przez administratora, Twój artykuł ukaże się na stronie głównej witryny. Do ciekawych artykułów zamieścimy linki w tej witrynie i na stronie głównej portalu, dzięki czemu będzie dostępny dla internautów przez dłuższy okres czasu. Artykuł możesz napisać w języku HTML dołączając do niego zdjęcia, lub zwykłym tekstem (wtedy zdjęcia wyślij do nas pocztą elektroniczną). Nadmieniamy, że publikowane będą tylko artykuły związane z kulturą i sztuką.


GALERIE / sklepy ART
Galerie dla twórców w perstiżowych domenach, Skleo/galeria w trzy dni. ... więcej

Galeria i sklep


Nasze witryny - zapraszamy

   Portal Sztuki

    strona główna
    aukcje internetowe sztuki
    wybrane aukcje
    galerie użytkowników
    e-Kartki
    bezpłatne ogłoszenia
    sztuka - info... z archiwum
Zdzisław Beksiński

Zdzisław Beksiński

... mało kto kojarzy Beksińskiego z fotografią. Jednak to ona rozpoczęła jego drogę do wielkiej sławy. Jednak dopiero twórczość malarska, przyniosła artyście pierwsze sukcesy. Jego malarstwo od początku zawierało ponury nastrój ... więcej


Warto zajrzeć:
aukcje internetowe sztuki

aukcje malarstwa macuło

aukcje malarstwa MTM Głażewscy

aukcje malarstwa loihongdiep

W naszym serwisie aukcyjnym twórcy oferują ponad 1300 prac: malarstwo, rzeźba, sztuka użytkowa i inne
Zapraszamy


PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund