Welcome to Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka

 
Menu
· Strona główna
· Napisz i wyślij artykuł
· Starsze artykuły
· Dzienniki
· FAQ - pomoc
· Kontakt z nami
· Moje konto
· Prywatna wiadomość
· Rekomenduj nas

SzukajZaloguj się
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz zarejestrować się w ciągu kilku minut tutaj. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dostęp do większości modułów

Kto online
Teraz witrynę przegląda 407 gość(ci) i 106 użytkownik(ów).

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj

Licznik odwiedzin

11749915
odsłon strony od lipiec 2007

Wybr. losowo kategoria

Proza, poezja, inne
[ Proza, poezja, inne ]

·New Polish Nude Photography
·Death book
·Luki między gwiazdami
·Pisanie o górach, czyli koniec ery heroicznej
·Diabeł irlandzki
·Bunkier Sztuki zaprasza
·Premiera książki Krótka historia Grupy Ładnie
·Czułość i sarkazm Virginii Woolf
·Erotyczne harce artystów

Dzisiejsze artykuły:
Dziś jeszcze nie było artykułu z tego działu.

Z naszego archiwum


Wystawa fotografii piktorialnej pt. ULICA KROKODYLI
Ideą powstania naszego Pictorial Teamu była chęć popularyzacji tak mało znanej dziedziny fotografii, jaką jest piktorializm i to w swoim współczesnym wydaniu. Sądzimy, że nam się to udało; potwierdzają to sukcesy na rynku fotografii krajowej jak i europejskiej np. nagroda ministra kultury i sztuki RP, ministra kultury Rosji czy Królewskiego ... więcej


RASTER, Michał Budny Światło

Promień wpadającego do pokoju światła był przedmiotem jednej z pierwszych instalacji rzeźbiarskich Michała Budnego ("Światło", 2004). Po kilku latach artysta powraca do tematu światła dekonstruując jego fizyczną spoistość i analizując w zamian metaforyczne sensy.. ... więcej  
Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka: plastyka

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

13.Aukcja 4Beauty Art Gallery - Sztuka Współczesna
13-05-2011 o godz. 00:16:25 zatw. admin
plastykaAnonim "

4Beauty Art Gallery – Dom Aukcyjny
www.4beauty.com
13. Aukcja Sztuki Współczesnej – 11-17 maja 2011 r.
Już po raz trzynasty 4Beauty Art. Gallery – Dom Aukcyjny organizuje aukcję sztuki współczesnej.
Tym razem zaprezentowane zostaną dzieła czołowych polskich twórców a artyści współpracujący z galerią przygotowali szereg nowych obrazów, grafik, fotografii, rzeźby.
Trzeba przyznać, że 4Beauty utrzymuje wysoki poziom artystyczny, przyciąga Klientów sztuką wyjątkową i wysublimowaną. Każda kolejna aukcja przynosi interesującą ofertę w katalogu aukcyjnym. Galeria i Dom Aukcyjny 4Beauty prezentują polską sztukę bez żadnych kompleksów , niemal w całej Europie. Dzieła polskich Artystów trafiły do tej pory w ręce kolekcjonerów w Polsce, Francji, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Norwegii, Holandii, , Hiszpanii, Irlandii , Ukrainie, Rosji a także w USA.
Na szczególną uwagę zasługują tym razem m.in. rysunki Zdzisława Beksińskiego „Bez tytułu 4” cw 16.800 PLN i Franciszka Starowieyskiego „Bez tytułu” cw 4500 PLN. Wystawiona zostanie również serigrafia Jerzego Nowosielskiego „Akt czarny” cw 5100 PLN oraz obrazy olejne, Macieja Hoffmana „Ordinary headache” cw 2400 PLN , Mieto Olszewskiego „Akt 28” z ceną wywoławczą 8000 PLN i Krzysztofa Musiała „Wieszak” cw 3300 PLN. Godne uwagi są nowe dzieła młodych artystów , Piotra Króla „Ikar”cw 8800 PLN, Jana Wieczorka „Seryjna indywidualność” cw 1100 PLN i „Koncertowe 7” Anny Masiul-Gozdeckiej cw. 1450 PLN. Na aukcji znajdą się również nowe, sygnowane inkografie Rafała Olbińskiego, Edwarda Dwurnika, Jana Dobkowskiego, Tadeusza Dominika, Jarosława Modzelewskiego i Leszka Sokoła.
Organizatorzy aukcji zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia strony www.4beauty.com, na której znajduje się Katalog Aukcyjny oraz aktywnego udziału w licytacji.
"

(... więcej | Wynik: 0)

Zagadka Kobiecości
18-04-2011 o godz. 21:08:23 zatw. admin
plastykawasielgallery "

"... U twych ramion płaszcz powisa
Krzykliwy z leśnego ptactwa
Długi przez cały korytarz
Przez podwórze aż gdzie
gwiazda Wenus ... "

K.I.Gałczyński"

(... więcej | 1666 bajtów więcej | Wynik: 5)

Combi Nations
27-02-2011 o godz. 09:35:43 zatw. admin
plastykawasielgallery "

Tan Moren „Combi Nations" Katalog wystawy - Galeria ŻAK w Gdańsku.

„(…) Prace Zbigniewa Wąsiela (ur. 1966) to instalacje etniczno-kultowe, które wywodzą się ze świadomości przyrody i stwarzają nowe przestrzenie. "

(... więcej | 1123 bajtów więcej | Wynik: 4)

Muzeum w Bielsku-Białej, wystawa krzysztofa Okonia
14-12-2010 o godz. 22:54:06 zatw. admin
plastykaPortal Sztuki

Krzysztof Okoń urodził się w 1939 roku w Warszawie, w Zakopanem spędził dzieciństwo i młodość, a od ponad 30 lat mieszka w Krakowie. Jego pierwszą profesją jest muzyka – studiował w klasie wiolonczeli w Akademii Muzycznej w Krakowie, a następnie w latach 1960–1963 w klasie wirtuozowskiej włoskiego wiolonczelisty Enrico Mainardi w rzymskiej Accademia di Santa Cecilia oraz u francuskiego wiolonczelisty Andre Navarry w Accademia Chigiana w Sienie. Od 1965 roku występował jako wiolonczelista w założonym przez siebie Trio Krakowskim, które zyskało renomę zdobywając m.in. w 1965 roku I nagrodę Premio A. Vivaldi na konkursie muzyki kameralnej w Sienie. W 1974 roku występował jako solista z zespołem smyczkowym Al’Antico, zdobywając I nagrodę na konkursie Fundacji Herberta von Karajana w Berlinie. Działalność plastyczną Krzysztof Okoń rozpoczął w 1965 roku wybierając jako sposób twórczej ekspresji malarstwo na szkle. W początkach twórczości inspirację stanowiła twórczość ludowa, którą poznał w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem, jednak szybko wypracował własne środki wyrazu artystycznego, zyskując uznanie krytyków i publiczności. Od końca lat 70-tych Krzysztof Okoń zajmuje się również rzeźbą (pełną i płaskorzeźbą) wysoko ocenianą przez znawców sztuki. Od lat 90-tych eksperymentuje z drzeworytem.

(... więcej | 3455 bajtów więcej | Wynik: 4.5)

Jutrzejsze wernisaże w bunkrze sztuki
14-12-2010 o godz. 21:19:31 zatw. admin
plastykaPortal Sztuki

już jutro, 15 grudnia o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie zostaną otwarte dwie wystawy: Joanny Pawlik Balans, kuratorowana przez Lidię Krawczyk oraz Ten, co sam się karze. Ştefan Bertalan, Florin Mitroi, Ion Grigorescu. Sztuka i Rumunia w latach 80. i 90., kuratorowana przez Erwina Kesslera.
 
Wystawy będą otwarte do 30 stycznia 2011.
Można je oglądać od wtorku do niedzieli w godz. 11.00 – 18.00.
 
W wieku dziesięciu lat straciłam nogę.
Od tamtego czasu zadaję sobie pytanie
dotyczące odciętego kawałka ciała:
co z nim się stało?
 
Wystawa Joanny Pawlik zatytułowana "Balans" jest szczególną prezentacją, nad którą artystka pracowała ponad rok, tworząc dokument tego, w jaki sposób fizyczne doświadczenia odciskają piętno na psychice człowieka. Jest to wystawa o wspólnocie utraty, o próbie znalezienia swojego odpowiednika w innej osobie. Obok samej artystki w projekcie biorą udział między innymi: Katarzyna Rogowiec (dwukrotna Mistrzyni paraolimpijska z Turynu), Ewa Zielińska (polska lekkoatletka) oraz inne kobiety, które doświadczyły amputacji.

(... więcej | 10834 bajtów więcej | Wynik: 4.5)

  
Twoje artykuły
Redaguj razem z nami

Jeśli chcesz aby portal zamieścił Twój artykuł lub zarekomendował Twoją wystawę/ wernisaż, skorzystaj z linku "Napisz artykuł" (u góry lewej kolumny). Po zatwier dzeniu przez administratora, Twój artykuł ukaże się na stronie głównej witryny. Do ciekawych artykułów zamieścimy linki w tej witrynie i na stronie głównej portalu, dzięki czemu będzie dostępny dla internautów przez dłuższy okres czasu. Artykuł możesz napisać w języku HTML dołączając do niego zdjęcia, lub zwykłym tekstem (wtedy zdjęcia wyślij do nas pocztą elektroniczną). Nadmieniamy, że publikowane będą tylko artykuły związane z kulturą i sztuką.


GALERIE / sklepy ART
Galerie dla twórców w perstiżowych domenach, Skleo/galeria w trzy dni. ... więcej

Galeria i sklep


Nasze witryny - zapraszamy

   Portal Sztuki

    strona główna
    aukcje internetowe sztuki
    wybrane aukcje
    galerie użytkowników
    e-Kartki
    bezpłatne ogłoszenia
    sztuka - info... z archiwum
Zdzisław Beksiński

Zdzisław Beksiński

... mało kto kojarzy Beksińskiego z fotografią. Jednak to ona rozpoczęła jego drogę do wielkiej sławy. Jednak dopiero twórczość malarska, przyniosła artyście pierwsze sukcesy. Jego malarstwo od początku zawierało ponury nastrój ... więcej


Warto zajrzeć:
aukcje internetowe sztuki

aukcje malarstwa macuło

aukcje malarstwa MTM Głażewscy

aukcje malarstwa loihongdiep

W naszym serwisie aukcyjnym twórcy oferują ponad 1300 prac: malarstwo, rzeźba, sztuka użytkowa i inne
Zapraszamy


PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund