Katarzyna Krause - „Jak Wyglądam” - wystawa fotografii
Data: 03-07-2010 o godz. 11:15:49
Temat: fotografia tradycyjne, cyfrowaKatarzyna Krauze - Jak wyglądam

Czy istnieje w fotografii granica między prawdą a fantazją ?
Fotografia jako obiektywna rejestracja czy subiektywne postrzeganie?
Czy wydobycie wewnętrznego piękna lub ukrytej zgrozy jest ingerencją fotografującego w zastaną rzeczywistość ? Na te i inne dylematy autorka fotografii nie stara się odpowiedzieć !

Katarzyna Krause jest Opolanką, członkiem Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego, zawodowo uprawiając fotografię. Od paru lat dzieli się swoim sposobem widzenia i wystawia. Interesuje ją raczej przekazanie klimatu, jaki wiąże się z tematem zdjęcia niż sam temat, dotknięcie tajemnicy niż jej wydobycie na powierzchnię. Jej prace można oglądać na stronie www.katarzynakrause.pl Na wystawę składa się zestaw 32 fotografii, w większości portrety, by nie zanudzić urozmaicone paroma krajobrazami oraz portretem ziemniaków. Temat wystawy zainspirowany został tym, jak portretowani reagują na swój wygląd, jak anonimowi oglądający odbierają wizerunek innych i ile na jego podstawie wyrażają opinii o tej osobie. Jak działa mechanizm nazwany przez psychologów projekcją. Jak - równoległy do tego, gdzie wywołane fotografie wiszą na ścianie - świat internetowy rozwija się i korzysta ze sztuk wizualnych, jak wszystko jest kwestią umowy, norm, smaku i kultury.

Patronat wystawy objął Serwis: www.jakwygladam.eu

uzupełnij (skomentuj) ten artykuł tutaj - w tytule napisz "..do artykułu -tu adres URL , Twój wpis (po zatwierdzeniu przez administratora) zostatanie dołączony do artykułu. Jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, do Twojego tekstu zostanie dodana Twoja nazwa (na życzenie możemy podać pełne Twoje dane, jakie zamieściłeś w swoim profilu)


Artykuł jest z Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka
http://sztuka.gallery-art.pl

Adres tego artykułu to:
http://sztuka.gallery-art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1416