''Przenikanie'' Fotografie Piotra Pietrygi
Data: 17-05-2010 o godz. 19:02:27
Temat: fotografia tradycyjne, cyfrowa


Fotografia Piotra Pietrygi

Piotr Pietryga fotografuje nieustannie od 7 lat. Zajmuje się głównie portretem, aktem

i fotografią uliczną. Akt w jego twórczości to gra formy, jaką tworzy w kadrze ludzkie ciało. Starając się przełamać konwencję aktu kobiecego artysta nie skupia się na ukazaniu piękna, lecz tworzy prace, w których główną rolę odgrywa konstrukcja.

 

Faktura, kształt, światło, delikatność linii, harmonia, skupienie to cechy, które charakteryzują zdjęcia Pietrygi. Dzięki estetyce opartej na prostocie są one subtelne

i pozostawiają pole do indywidualnej interpretacji.

 

Cykl pt: „Przenikanie” poświęcony jest tajemnicy spotkania i mieszania się dwóch światów - kobiety i morskich głębin. Wybór nieprzypadkowy - obydwa światy są piękne, tajemnicze i nieosiągalne. Seria dziewiętnastu zdjęć eksponowanych na wystawie jest odkrywaniem kobiety, jako istoty delikatnej i pełnej tajemnic. Proces ten owocuje melancholią wyczuwalną w surowych, a zarazem tak lirycznych zdjęciach. Cała seria została wykonana techniką analogową za pomocą aparatu średnioformatowego.Portal Sztuki   Portal Sztuki


 

Strony artysty:

http://plfoto.com/180452/autor.html

http://nieustannie.digart.pl/

 

Wernisażowi będzie towarzyszył koncert zespołu Pensao Listopad.

 

Pensao Listopad to trio mające swój początek w polsko-portugalskim duecie gitary

i perkusji (JOAO E CAMII) powstałym w 2007 roku. Na początku współpracy instrumentarium zespołu ograniczało się do gitary elektrycznej (Joao T. de Sousa)

i zestawu perkusyjnego (Kamil Radek) preparowanych wedle potrzeb i inwencji twórczej artystów. W miarę rozwoju współpracy pojawiły się nowe instrumenty, między innymi akordeon, gitara akustyczna i wokal. Joao e Camii otrzymali zaproszenie od wytwórni Merzbau Records (Lizbona) do wydania płyty, co miało bezpośredni wpływ na potrzebę zmiany brzmienia. Efektem tego było dołączenie do składu wiolonczeli (Katarzyna Wrona). W muzyce Pensao Listopad można dostrzec inspiracje folklorem portugalskim

i polskim, jazzem (Don Cherry, Ellery Eskelin, Sun Ra), klasyką (barok, muzyka XX wieku), elektroniką (Autechre, Aphex Twin), a także muzyką etniczną.

 

Skład:

Joao Teixeira de Sousa - guitars, viola braguesa, voz
Kamil Radek - drums, accordeon, vocal, djambé, bells, tongue drum
Katarzyna Wrona - cello, sansula

 

Strona zespołu: http://www.myspace.com/pensaolistopad

 

Wernisaż: 25.05.2010 r., g. 18:00

Miejsce: Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław, www.firlej.wroc.pl

Wstęp wolny

Wystawa otwarta do 25.06.2010 r.

 

 

Patronami medialnymi wystawy są portale: Plfoto.com, Obiektywni.pl, OnePhoto.net, tuWroclaw.com, G-punkt.pl, PIK.wroclaw.pl. Sponsorem materiałowym jest sklep fotograficzny fotograf-sklep.pl. Pozostałymi Sponsorami są: Producent  fotoalbumów i fotoksiążek Digitalalbum.pl oraz Drukarnia Grafit.


uzupełnij (skomentuj) ten artykuł tutaj - w tytule napisz "..do artykułu -tu adres URL , Twój wpis (po zatwierdzeniu przez administratora) zostatanie dołączony do artykułu. Jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, do Twojego tekstu zostanie dodana Twoja nazwa (na życzenie możemy podać pełne Twoje dane, jakie zamieściłeś w swoim profilu)


Artykuł jest z Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka
http://sztuka.gallery-art.pl

Adres tego artykułu to:
http://sztuka.gallery-art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1407