Avant Music Festival – Autoportret
Data: 15-06-2009 o godz. 21:15:15
Temat: fotografia tradycyjne, cyfrowa


Avant Music Festival – Autoportret

W ramach zeszłorocznego Avant Music Festival, który odbył sie w Firleju zapraszamy na wystawę zdjęć, autorstwa Edgara de Poray. Fotograf skupił swoją uwagę na artystach, którzy wystapili na scenie Firleja oraz klimacie, który panował wokół całego wydarzenia. Muzyka, głos, myśli – to elementy, które składały sie na całość festiwalu.

Główną ideą wystawy jest uchwycenie wielości kontekstów, w jakich funkcjonują artyści oraz uważna obserwacja ich emocji, wrażeń, charakteru. Czarno-białe fotografie, tworzące ekspozycję, wykonane zostały aparatem analogowym. Podczas wernisażu będzie mozna zobaczyc również film prezentujący koncerty i wywiady z artystami Avant Music Festival 2008.

                                                          Edgar de Poray - fotograf i operator. Urodzony w Kaliszu, mieszkający w Łodzi, Warszawie ale przede wszystkim we Wrocławiu. Studiował Filologię Klasyczną i Kulturę Śródziemnomorską na Uniwersytecie Wrocławskim. Student Filmówki, jeden z twórców Warsztatów Street Photo we Wrocławiu. Współpracował między innymi z teatrami w Łodzi, Kaliszu i we Wrocławiu. Autor zdjęć do filmu “Szach” w reż. Teo Dumskiego. Przy wielu projektach teatralnych, oprócz zdjęć i plakatów, pracował jako reżyser światła. Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych.W fotografii głównie posługuje się techniką klasyczną, a przede wszystkim czarno - białą. Głównym tematem twórczości artysty jest człowiek i jego życie.Avant Music Festival – Autoportret
Wernisaż: 25.06.2009, Godz.19.00, Wstęp wolny
Miejsce: ODA Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław
Wystawa czynna do 31.08.2009

                                   

 

Patronami medialnymi wystawy są portale: plfoto.com, obiektywni.pl, onePhoto.net, dlastudenta, pik.wroclaw.pl. Sponsorami zaś: Ilford, Fomei oraz  Cyfratech.pl.


uzupełnij (skomentuj) ten artykuł tutaj - w tytule napisz "..do artykułu -tu adres URL , Twój wpis (po zatwierdzeniu przez administratora) zostatanie dołączony do artykułu. Jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, do Twojego tekstu zostanie dodana Twoja nazwa (na życzenie możemy podać pełne Twoje dane, jakie zamieściłeś w swoim profilu)


Artykuł jest z Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka
http://sztuka.gallery-art.pl

Adres tego artykułu to:
http://sztuka.gallery-art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1345