Dreamerion
Data: 23-05-2009 o godz. 19:17:18
Temat: muzyka klasyczna, współczesna, rozrywowa
Dreamerion to projekt muzyczny zainicjowany w 2004 roku przez Jakuba Ernestowicza w małej miejscowości Wabcz niedaleko Chełmna. Zarówno sam projekt jak i muzyka powstawały i powstają spotanicznie. Muzykę Dreamerion można określić jako gothic/dark ambient/dark wave/neoclassical.

Głównym tematem tekstów jest śmierć… Śmierć dzieci, zabieranych w nocy przez tytułowego ducha - Dreameriona. Wracając, w utworach poruszana jest tematyka bólu, strachu, cierpienia, momentu śmierci i samotności.

Pierwsze demo - „Contrast” zostało nagrane w styczniu/lutym 2005 roku. Utwory z tej kompilacji zostały przyjęte dość ciepło. Jednak jest w nich dużo niedociągnięć. Pozwoliły one jednak artyście zdobyć więcej doświadczenia w tworzeniu muzyki. W listopadzie tego samego roku skończył następne demo - „Death Hurts Only A Moment”. Kompozycje na nim są już bardziej rozbudowane. Obok spokojnych momentów można usłyszeć tam bardziej żywiołowe fragmenty okraszone „grobowym” growlingiem i szeptami. Kilkadziesiąt rozprowadzonych demówek spotkało się z pozytywnym przyjęciem.

21.II.2008 miała miejsce premiera najnowszego wydawnictwa - „The Pain Without Name”, które wydał polski netlabel Kaos Ex Machina. Jest to album bardziej stonowany, nadający się na słuchanie w długie zimowe noce czy podczas ponurych deszczowych dni. Jest on do ściągnięcia ze strony wytwórni http://www.kaos-ex-machina.pl/promotions/releases.htm

Artykuł jest z Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka
http://sztuka.gallery-art.pl

Adres tego artykułu to:
http://sztuka.gallery-art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1329