Teatr Wielki - IX Festiwal Hoffmannowski
Data: 05-04-2009 o godz. 21:47:51
Temat: muzyka klasyczna, współczesna, rozrywowa


Festiwal Hoffmannowski Jak zwykle w pierwszą sobotę po Wielkanocy rozpocznie się coroczny Festiwal Hoffmannowski. Jest to już dziewiąta jego edycja. Na inaugurację zaplanowaliśmy premierę arcydzieła Wagnerowskiego – Tannhäuser.

Spektakl ten miał swą poznańską premierę jeszcze za życia Wagnera (1853), następnie pojawił się na scenie Gmachu pod Pegazem w roku 1924 i grany był w języku polskim. Trzecia realizacja to słynny spektakl pod kierownictwem muzycznym i w reżyserii Roberta Satanowskiego, w scenografii Zofii Wierchowicz, z Kawecką, Dankowską, Romańskim i Łukaszkiem (1967).
Po raz czwarty zmierzymy się z tym dziełem w interpretacji wybitnych realizatorów niemieckich, pod kierownictwem muzycznym Eraldo Salmieriego.

W bogatym programie Festiwalu nie zabraknie motywów twórczości E.T.A. Hoffmanna: Coppelia, Aurora, Dziadek do orzechów, Ondyna. Nawet w akcji scenicznej Tannhäusera są jego ślady – turniej z II aktu zainspirowany został opowiadaniem E.T.A. Hoffmanna Turniej śpiewaczy. Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia festiwalowe.

Teatr Wielki 18 - 30 kwietnia

uzupełnij (skomentuj) ten artykuł tutaj - w tytule napisz "..do artykułu -tu adres URL , Twój wpis (po zatwierdzeniu przez administratora) zostatanie dołączony do artykułu. Jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, do Twojego tekstu zostanie dodana Twoja nazwa (na życzenie możemy podać pełne Twoje dane, jakie zamieściłeś w swoim profilu)


Artykuł jest z Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka
http://sztuka.gallery-art.pl

Adres tego artykułu to:
http://sztuka.gallery-art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1308