28 tys. widzów obejrzało ''Skrzypka na dachu''
Data: 29-10-2008 o godz. 20:15:25
Temat: Teatr, opera, balet


Skrzypek na dachu Wykorzystując możliwości inscenizacyjne jakie stwarza Hala Stulecia, przez sześć październikowych wieczorów na wielkiej scenie zespół Opery Wrocławskiej prezentował musical "Skrzypek na dachu" z muzyką Jerry'ego Bocka, tekstami piosenek Sheldona Harnicka i librettem Josepha Steina.

Na scenie wyczarowano świat jak z obrazów Marca Chagalla - żydowską wioskę, jakiej dziś już się nie znajdzie. W musicalu zagrały również prawdziwe zwierzęta. Całość tworzyła magiczno-nostalgiczny obraz.

Spektakl cieszył się ogromnym zainteresowaniem, trwała prawdziwa batalia o bilety. Każdego wieczora w hali zasiadało 4700 widzów! Sześć przedstawień "Skrzypka" obejrzało 28 200 widzów. Jest to ogromny sukces frekwencyjny. Wielka widownia wypełniona była do ostatniego miejsca. Publiczność wielominuto-wymi owacjami na stojąco po każdym spektaklu dziękowała artystom i realizatorom za wspaniałe przeżycia artystyczne.

Reżyserem "Skrzypka na dachu" w Hali Stulecia jest Marek Weiss, autorem scenografii Ryszard Kaja, a choreografię przygotował Emil Wesołowski. Kierownictwo muzyczne sprawowała Ewa Michnik. W czołowych partiach wystąpili gorąco oklaskiwani przez publiczność: Bogusław Szynalski w znakomitej kreacji jako Tewie oraz występujące w roli jego żony Gołdy: Jolanta Żmurko i Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak. W musicalu brał udział 200-osobowy zespół. Jest to ogromne przedsięwzięcie artystyczne, ale i logistyczne. Wrocławska realizacja "Skrzypka" to nie tylko piękna muzyka, prawdziwe hity, które znane są na całym świecie. To nie tylko humor i zabawa, ale również zwrócenie uwagi na przesłanie tego utworu - wołanie o tolerancję. Wzruszające zakończenie spektaklu wywołuje u widza refleksję nie tylko nad sensem życia, ale i zasadnością różnych postaw ludzkich.

PKO BP potrafi celnie wybrać na arenie wydarzeń kulturalnych projekty, które okazują się hitem, nie tylko frekwencyjnym, lecz także artystycznym.

PKO BP sponsorem "Skrzypka na dachu"
Monika Kicuła
Gazeta Bankowa nr 43/27.10

uzupełnij (skomentuj) ten artykuł tutaj - w tytule napisz "..do artykułu -tu adres URL , Twój wpis (po zatwierdzeniu przez administratora) zostatanie dołączony do artykułu. Jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, do Twojego tekstu zostanie dodana Twoja nazwa (na życzenie możemy podać pełne Twoje dane, jakie zamieściłeś w swoim profilu)


Artykuł jest z Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka
http://sztuka.gallery-art.pl

Adres tego artykułu to:
http://sztuka.gallery-art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1229