Welcome to Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka

 
Menu
· Strona główna
· Napisz i wyślij artykuł
· Starsze artykuły
· Dzienniki
· FAQ - pomoc
· Kontakt z nami
· Moje konto
· Prywatna wiadomość
· Rekomenduj nas

SzukajZaloguj się
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz zarejestrować się w ciągu kilku minut tutaj. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dostęp do większości modułów

Kto online
Teraz witrynę przegląda 30 gość(ci) i 3 użytkownik(ów).

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj

Licznik odwiedzin

10255096
odsłon strony od lipiec 2007

Wybr. losowo kategoria

muzyka klasyczna, współczesna, rozrywowa
[ muzyka klasyczna, współczesna, rozrywowa ]

·Wiolonczela w roli głównej. Filharmonia Łódzka
·Elektroniczna Jesień
·Ofensywa Moribund-a
·Festiwal Jazzowy Sen Nocy Letniej rozpoczęty!
·Chopiniada w Puszczykowie
·Dreamerion
·VI Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej „Jedność Muzyczna Europy 2009”
·VI Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej „Jedność Muzyczna Europy 2009”
·Teatr Wielki - IX Festiwal Hoffmannowski

Dzisiejsze artykuły:
Dziś jeszcze nie było artykułu z tego działu.

Z naszego archiwum


Wystawa fotografii piktorialnej pt. ULICA KROKODYLI
Ideą powstania naszego Pictorial Teamu była chęć popularyzacji tak mało znanej dziedziny fotografii, jaką jest piktorializm i to w swoim współczesnym wydaniu. Sądzimy, że nam się to udało; potwierdzają to sukcesy na rynku fotografii krajowej jak i europejskiej np. nagroda ministra kultury i sztuki RP, ministra kultury Rosji czy Królewskiego ... więcej


RASTER, Michał Budny Światło

Promień wpadającego do pokoju światła był przedmiotem jednej z pierwszych instalacji rzeźbiarskich Michała Budnego ("Światło", 2004). Po kilku latach artysta powraca do tematu światła dekonstruując jego fizyczną spoistość i analizując w zamian metaforyczne sensy.. ... więcej  
"Błond w Sztuce" w Firleju

_CONTRIBUTEDBY Marta3 dnia 20-04-2008 o godz. 21:03:23

Muzea, galerie Portal Sztuki

Błond w Sztuce W ramach kolejnej odsłony projektu „ Miejsce Dla Sztuki w Firleju” zapraszamy na wernisaż wystawy grupy artystycznej „ Błond w Sztuce”, który odbędzie się 28 kwietnia o godz.18.00.
Grupa „ Błond w Sztuce” istnieje od 2005 r. i tworzą ją młodzi artyści, tegoroczni dyplomanci wrocławskiej ASP: Przemysław Baronowski, Hanna Ilczyszyn, Anna Nosowicz oraz Korneliusz Stępniak, skupieni wokół pracowni prof. Aleksandra Dymitrowicza
i ad. Zdzisława Nitki. Choć każdy z artystów prezentuje odrębny styl tym, co ich łączy jest odważne i przemyślane operowanie kolorem oraz gra form, za pomocą których konstruują kompozycje malarskie. Na wystawie zaprezentowane zostaną zarówno wielkoformatowe obrazy figuratywne jak również abstrakcyjne, wykonane techniką olejną i akrylową.
Przemysław Baranowski ur.1982
Bohaterką obrazów artysty jest kobieta, umieszczona w abstrakcyjnych wnętrzach, zbudowanych z figur geometrycznych. Jej głównym atrybutem jest lustro, w którego odbiciu podziwia swoją urodę. Symbolika lustra jest bogata, oznacza m.in.: życie, kobiecość, zalotność, czystość, przeznaczenie, wróżbę, ale również zapatrzenie w siebie i próżność. Kompozycja obrazów Baronowskiego zbudowana jest z syntetycznych elementów figuratywnych, wyraźnie zarysowanych konturem, które wypełnione są kontrastowymi barwami: zielenią, czerwienią żółcią i odcieniami błękitu. Artysta w swoich pracach inspiruje się otaczającą rzeczywistością, którą niejednokrotnie przekształca w swego rodzaju foremne przedstawienia.

Hanna Ilczyszyn ur. 1984
W swoich pracach również skupia się wokół postaci kobiecych. Ukazuje stany depresyjne, w jakich znalazły się jej bohaterki, osadzone w nieskonkretyzowanej przestrzeni. Poprzez deformację ciał podkreśla ona rolę upływającego czasu oraz proces starzenia się. Kobiety na jej obrazach przepełnione są lękiem i bólem, tkwią w świecie całkowitego wyobcowania i pustki. Artystka posługuje się w swych kompozycjach głównie czernią i szarością, które przełamuje gdzieniegdzie odcieniami czerwieni.


Anna Nosowicz ur..1983
Malarstwo tej artystki charakteryzuje się gwałtownymi pociągnięciami pędzla, impastowo nakładanymi warstwami farby, przeciwstawnymi układami form oraz niezwykłym dynamizmem. W swych cechach formalnych bliskie jest ono ekspresjonizmowi abstrakcyjnemu. Dużą rolę w malarstwie Nosowicz odgrywa kolor, użyty jako nośnik emocji. Obrazy utrzymane są w tonacji niebiesko – zielono - szarej, ożywionej akcentami żółci i czerwieni.

Korneliusz Stępniak ur. 1983r.
Na wystawie artysta prezentuje prace, którym nadał tytuł ”Dwa wymiary”. Z jednej strony wprowadza on do swych kompozycji geometryczne kształty, zainspirowane planami architektonicznymi oraz różnymi formami konstrukcyjnymi, podkreślając płaską powierzchnię obrazu. Z drugiej zaś strony kolorem i światłem, które wibrują na zróżnicowanej fakturowo płaszczyźnie, buduje głębię. Stępniak stara się również zmaterializować na płótnie stany ducha, tkwiące głęboko w świadomości człowieka. Jego obrazy utrzymane są w ciepłych tonacjach: czerwono-żółtej i zielono – żółtej.

Tekst: Marta Przetakiewicz – koordynator wystawy

Wernisaż: 28.04.2008 godz. 18.00
Wystawa czynna do 25.05.2008
Miejsce: ODA Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław
Wstęp wolny


uzupełnij (skomentuj) ten artykuł tutaj - w tytule napisz "..do artykułu -tu adres URL , Twój wpis (po zatwierdzeniu przez administratora) zostatanie dołączony do artykułu. Jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, do Twojego tekstu zostanie dodana Twoja nazwa (na życzenie możemy podać pełne Twoje dane, jakie zamieściłeś w swoim profilu)

 
Pokrewne linki
· Więcej o Muzea, galerie
· Napisane przez admin


Najczęściej czytany artykuł o Muzea, galerie:
Włochy: ukrzyżowana żaba z piwem nie zniknie z muzeum


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


Kategoria

Muzea, galerieplastyka

..

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund