Jerzy Nowosielski. Rysunek, malarstwo, grafika
Data: 31-05-2010 o godz. 21:45:28
Temat: plastyka


Salon Wystawowy Marchand zaprasza na monograficzną wystawę rysunków i grafik Jerzego Nowosielskiego. Zaprezentowanych zostało około 40 rysunków i akwarel. Prace pochodzą z wczesnego okresu twórczości artysty – większość z nich z lat 40. i 50. XX w. W rysunkach i akwarelach obserwować można kształtowanie się charakterystycznego stylu artysty, który łączył postać ludzką, głównie kobiecą, akt oraz abstrakcję z tradycją sztuki ortodoksji, wielką tradycją mistycznej teologii malarstwa ikon.

Nowosielski jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych polskich artystów współczesnych. Prace artysty są od wielu lat poszukiwane przez kolekcjonerów, zdobią liczne kolekcje prywatne i muzealne. Zebrane na wystawie prace powstały w latach 40. i 50. XX wieku, a eksponowane są w szlachetnych drewnianych ramach doskonale dopasowanych do stylistyki prac artysty.
Poza wczesnymi abstrakcjami pokazano prace należące do charakterystycznego dla Nowosielskiego cyklu przedstawień sportsmenek, głównie gimnastyczek (liczne prace z lat 50. i 60.), często ukazywanych w zaskakujących perspektywach i pozach. Ofertę wystawy w Salonie Wystawowym Marchand uzupełnia parę obrazów olejnych z lat 70. i 80. oraz publikowane w latach 90. barwne serigrafie.

Zobacz katalog wystawy

Wystawa czynna od 24 maja do 19 czerwca 2010 r.
Plac Konstytucji 2
wystawa połączona ze sprzedażą

informacje pod nr tel. 22 621 66 69 lub mailem: marchand@desa.pl

uzupełnij (skomentuj) ten artykuł tutaj - w tytule napisz "..do artykułu -tu adres URL , Twój wpis (po zatwierdzeniu przez administratora) zostatanie dołączony do artykułu. Jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, do Twojego tekstu zostanie dodana Twoja nazwa (na życzenie możemy podać pełne Twoje dane, jakie zamieściłeś w swoim profilu)


Artykuł jest z Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka
http://sztuka.gallery-art.pl

Adres tego artykułu to:
http://sztuka.gallery-art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1412