Fotografie Ragne Kristine Sigmond FACES
Data: 21-04-2010 o godz. 20:07:25
Temat: fotografia tradycyjne, cyfrowa
Od 24 marca do 31 maja 2010 roku w szczecińskiej galerii FOTART można oglądać wystawę fotografii Ragne Kristine Sigmond pt. FACES (2003 -2010).

Ragne Kristine Sigmond , ur.w 1977 w Norwegi, tak mówi o swojej twórczości:
„ Miałam szczęście dorastać w bardzo kreatywnym domu, gdzie byłam zachęcana do tego aby malować, rysować, modelować i tworzyć dekoracje, a ponadto do studiowania tańca, teatru i muzyki. Dziś te zainteresowania bezpośrednio wpływają na mój styl fotografowania. Lubię, aby moje zdjęcia były twórcze, mistyczne i śmiałe. Rozwijam swoje pomysły poprzez ludzi, miejsca i obiekty, które inspirują mnie w życiu codziennym.
W serii "FACES" dążyłam do wywołania ponadczasowego wrażenia, że uzupełniam się z wyborem tła, makijażu, stylizacji i rekwizytów.
Pracę nad tą serią zaczęłam w 2003 roku i od tamtej pory co roku dodaję nowe prace. Na zdjęciach z naszyjnikami podstawę, główny surowiec, stanowiły akcesoria (np. klamerki do bielizny), a następnym krokiem było znalezienie charakterystycznych modeli, odpowiednich do tych rekwizytów. Gdy wyszukuję potencjalne akcesoria, interesują mnie kształt, kolor i wszechstronność co do sposobu, w jaki mogą być kształtowane. Generalnie stawiam sobie wyzwanie aby wykorzystać te materiały w inny sposób niż codzienny, przekształcając je na modelu w coś pięknego i ciekawego. Tymi akcesoriami, przemienionymi w naszyjniki, które można zobaczyć na wystawianych pracach, są między innymi filcowe podkładki pod meble, szczotki do garnków, gumki, stare, zardzewiałe klucze, czy srebro przypominające imprezowe girlandy.”
Więcej informacji: www.fotart.com.pl; www.ragnesigmond.com


Artykuł jest z Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka
http://sztuka.gallery-art.pl

Adres tego artykułu to:
http://sztuka.gallery-art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1399