Elbląg. ''Godot'' wraca do Teatru Sewruka
Data: 18-02-2009 o godz. 20:08:52
Temat: Teatr, opera, balet


Czekając na Godota Samuela Becketta w reż. Krzysztofa Rościszewskiego Na deski Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu powraca spektakl "Czekając na Godota" [na zdjęciu] Samuela Becketta w reż. Krzysztofa Rościszewskiego. Sztukę tę będzie można obejrzeć w czwartek i piątek o godz. 10 oraz w sobotę i niedzielę o godz. 17 na Dużej Scenie.

«Autorem ruchu scenicznego do tego spektaklu jest Bohdan Głuszczak, a kostiumy zaprojektowała Ewa Strebejko. Elbląska inscenizacja sztuki Becketta powstała na podstawie tłumaczenia Antoniego Libery. Przedstawienie w reżyserii Krzysztofa Rościszewskiego adresowane jest przede wszystkim do widzów, którzy lubią teatr i taką właśnie formę sztuki. To spektakl, który stawia przed nami pytania, problemy, skłaniając nas jednocześnie do myślenia, do poszukiwania na nie odpowiedzi. Nie jest to zaś przedstawienie dla tych, co przychodząc do teatru, rozsiadają się w fotelach i oczekują, żeby ich bawić.

Ci, którzy wybiorą się do teatru, będą oglądali ten spektakl z bardzo bliska. Będą blisko aktorów, na własne oczy przekonają się, że aktorstwo to bardzo ciężki zawód.

Sztuka Samuela Becketta reprezentuje tzw. teatr absurdu. "Czekając na Godota" to metaforyczny obraz świata i losu człowieka, w którym dwaj bohaterowie czekają na tajemniczego Godota... Tytułowy Godot jest najprawdopodobniej postacią nierzeczywistą, na którą się czeka i która nigdy nie nadchodzi... W elbląskim spektaklu występują: Lech Gwit (gościnnie) jako Estragon, Tomasz Czajka (Vladimir), Marcin Tomasik (Lucky), Jacek Gu-dejko (Pozzo) oraz Bartosz Szymanowski (gościnnie) jako Chłopiec»

"Czekając na Godota powraca na scenę"
jago
Dziennik Elbląski nr 40/17.02.

Źródło www.e-teatr.pl

uzupełnij (skomentuj) ten artykuł tutaj - w tytule napisz "..do artykułu -tu adres URL , Twój wpis (po zatwierdzeniu przez administratora) zostatanie dołączony do artykułu. Jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, do Twojego tekstu zostanie dodana Twoja nazwa (na życzenie możemy podać pełne Twoje dane, jakie zamieściłeś w swoim profilu)


Artykuł jest z Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka
http://sztuka.gallery-art.pl

Adres tego artykułu to:
http://sztuka.gallery-art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1281