Sławy kabaretu w Kongresowej
Data: 29-10-2008 o godz. 19:21:49
Temat: Teatr, opera, balet


Marian Opania i Wiktor Zborowski Tego jeszcze nie było! Na jednej scenie wystąpią największe sławy kabaretowe i rozbawią widzów do łez. Zapraszamy na poężną dawkę humoru do Sali Kongresowej 6 listopada.

«Największe sławy kabaretu na jednej scenie! Będzie można się pośmiać do łez!... I bardzo dobrze, bo jak mówi Jan Kobuszewski, niezależnie od systemu, w jakim się żyje, śmiech zawsze jest potrzebny, bo ułatwia życie. Zapraszamy na poężną dawkę humoru do Sali Kongresowej 6 listopada.

Każdego z panów, którzy zaprezentują swoje talenty w Sali Kongresowej, można nazwać mistrzem. Ich kreacje zarówno aktorskie, jak i kabaretowe rozśmieszały i wciąż śmieszą kolejne pokolenia. Dowcip niezwykły, bo wyważony, po prostu mistrzowski.

Jak Flip i Flap

Spośród wielu gwiazd na scenie zobaczymy fantastyczny duet, Mariana Opa-nię oraz Wiktora Zborowskiego. Śmieszą już samym zestawieniem skrajnych charakterów i wizerunku.

- Z Wiktorem jesteśmy jak ogień i woda. Ja bardzo porywczy, szybko podejmuję decyzje, on jest powolny, wręcz flegmatyczny - mówi Marian Opania. - Kłócimy się straszliwie, ale tak samo się kochamy - dodaje.

Opani nikt z początku nie wróżył sukcesu w kabarecie, tak jak i on sam. - Nie mam takich warunków jak Jan Kobuszewski, który już przy wyjściu na scenę wywołuje salwy śmiechu - tłumaczy aktor. - Jednak nadrabiam to środkami aktorskimi i chyba wychodzi nieźle, skoro wciąż gram - dodaje. Panowie Opania oraz Zborowski zaprezentują 6 listopada swoje najnowsze teksty.

Śmiech na zdrowie

Na scenie pojawi się również wspomniany Jan Kobuszewski, czyli prawdziwa legenda i mistrz komedii. Kabaret, w którym występuje razem z Wiesławem Michnikowskim, Wiesławem Golasem czy Magdaleną Zawadzką, na początku istnienia był oddechem od PRL-owskiej rzeczywistości.

To będzie potężna dawka wspaniałego humoru

- Zostawiliśmy już temat polityki, zajęliśmy się teraz prostymi ludzkimi sprawami

- mówi Jan Kobuszewski.

- Zresztą niezależnie od systemu w jakim się żyje, śmiech zawsze jest potrzebny, bo uśmiech ułatwia życie - dodaje. Wraz z kolegami zaprezentuje najlepsze numery kabaretu. Repertuar prezentowany był także we Francji i Kanadzie, gdzie aktorzy rozśmieszyli publiczność do łez.

Oprócz wymienionych mistrzów na scenie zobaczymy w popisowych skeczach samych Andrzejów: Kopiczyńskiego, Grabowskiego, Strzeleckiego oraz Poniedzielskiego.

"Mistrzowie polskiego kabaretu", 6 listopada, o godz. 19 w Sali Kongresowej, w Pałacu Kultury i Nauki, pi. Defilad 1. Bilety do nabycia w kasach Sali Kongresowej. Cena od 50 do 120 zł. Więcej informacji: 022 656 72 99, www.pkin.pl

"Śmiech potrzebny, śmiech ułatwia życie"
Sara Kałużna
Echo Miasta Warszawa nr 82/27.10

uzupełnij (skomentuj) ten artykuł tutaj - w tytule napisz "..do artykułu -tu adres URL , Twój wpis (po zatwierdzeniu przez administratora) zostatanie dołączony do artykułu. Jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, do Twojego tekstu zostanie dodana Twoja nazwa (na życzenie możemy podać pełne Twoje dane, jakie zamieściłeś w swoim profilu)


Artykuł jest z Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka
http://sztuka.gallery-art.pl

Adres tego artykułu to:
http://sztuka.gallery-art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1226