Welcome to Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka

 
Menu
· Strona główna
· Napisz i wyślij artykuł
· Starsze artykuły
· Dzienniki
· FAQ - pomoc
· Kontakt z nami
· Moje konto
· Prywatna wiadomość
· Rekomenduj nas

SzukajZaloguj się
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz zarejestrować się w ciągu kilku minut tutaj. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dostęp do większości modułów

Kto online
Teraz witrynę przegląda 366 gość(ci) i 171 użytkownik(ów).

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj

Licznik odwiedzin

12687888
odsłon strony od lipiec 2007

Wybr. losowo kategoria

Nasze aukcje
[ Nasze aukcje ]

·Dom Aukcyjny Agra-Art - aukcja online
·Serwis aukcyjny aukcje-art zaprasza
·Z cyklu ''Nasze aukcje''

Dzisiejsze artykuły:
Dziś jeszcze nie było artykułu z tego działu.

Z naszego archiwum


Wystawa fotografii piktorialnej pt. ULICA KROKODYLI
Ideą powstania naszego Pictorial Teamu była chęć popularyzacji tak mało znanej dziedziny fotografii, jaką jest piktorializm i to w swoim współczesnym wydaniu. Sądzimy, że nam się to udało; potwierdzają to sukcesy na rynku fotografii krajowej jak i europejskiej np. nagroda ministra kultury i sztuki RP, ministra kultury Rosji czy Królewskiego ... więcej


RASTER, Michał Budny Światło

Promień wpadającego do pokoju światła był przedmiotem jednej z pierwszych instalacji rzeźbiarskich Michała Budnego ("Światło", 2004). Po kilku latach artysta powraca do tematu światła dekonstruując jego fizyczną spoistość i analizując w zamian metaforyczne sensy.. ... więcej  
Fotografie Ragne Kristine Sigmond FACES

_CONTRIBUTEDBY TOPART dnia 21-04-2010 o godz. 20:07:25

fotografia tradycyjne, cyfrowa

Od 24 marca do 31 maja 2010 roku w szczecińskiej galerii FOTART można oglądać wystawę fotografii Ragne Kristine Sigmond pt. FACES (2003 -2010).

Ragne Kristine Sigmond , ur.w 1977 w Norwegi, tak mówi o swojej twórczości:
„ Miałam szczęście dorastać w bardzo kreatywnym domu, gdzie byłam zachęcana do tego aby malować, rysować, modelować i tworzyć dekoracje, a ponadto do studiowania tańca, teatru i muzyki. Dziś te zainteresowania bezpośrednio wpływają na mój styl fotografowania. Lubię, aby moje zdjęcia były twórcze, mistyczne i śmiałe. Rozwijam swoje pomysły poprzez ludzi, miejsca i obiekty, które inspirują mnie w życiu codziennym.
W serii "FACES" dążyłam do wywołania ponadczasowego wrażenia, że uzupełniam się z wyborem tła, makijażu, stylizacji i rekwizytów.
Pracę nad tą serią zaczęłam w 2003 roku i od tamtej pory co roku dodaję nowe prace. Na zdjęciach z naszyjnikami podstawę, główny surowiec, stanowiły akcesoria (np. klamerki do bielizny), a następnym krokiem było znalezienie charakterystycznych modeli, odpowiednich do tych rekwizytów. Gdy wyszukuję potencjalne akcesoria, interesują mnie kształt, kolor i wszechstronność co do sposobu, w jaki mogą być kształtowane. Generalnie stawiam sobie wyzwanie aby wykorzystać te materiały w inny sposób niż codzienny, przekształcając je na modelu w coś pięknego i ciekawego. Tymi akcesoriami, przemienionymi w naszyjniki, które można zobaczyć na wystawianych pracach, są między innymi filcowe podkładki pod meble, szczotki do garnków, gumki, stare, zardzewiałe klucze, czy srebro przypominające imprezowe girlandy.”
Więcej informacji: www.fotart.com.pl; www.ragnesigmond.com

 
Pokrewne linki
· Więcej o fotografia tradycyjne, cyfrowa
· Napisane przez admin


Najczęściej czytany artykuł o fotografia tradycyjne, cyfrowa:
Rondo Sztuki - Jacek Lidwin: Człowiek, przestrzeń, światło - wystawa


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomychPHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund