Welcome to Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka

 
Menu
· Strona główna
· Napisz i wyślij artykuł
· Starsze artykuły
· Dzienniki
· FAQ - pomoc
· Kontakt z nami
· Moje konto
· Prywatna wiadomość
· Rekomenduj nas

SzukajZaloguj się
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz zarejestrować się w ciągu kilku minut tutaj. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dostęp do większości modułów

Kto online
Teraz witrynę przegląda 384 gość(ci) i 83 użytkownik(ów).

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj

Licznik odwiedzin

11746621
odsłon strony od lipiec 2007

Wybr. losowo kategoria

Proza, poezja, inne
[ Proza, poezja, inne ]

·New Polish Nude Photography
·Death book
·Luki między gwiazdami
·Pisanie o górach, czyli koniec ery heroicznej
·Diabeł irlandzki
·Bunkier Sztuki zaprasza
·Premiera książki Krótka historia Grupy Ładnie
·Czułość i sarkazm Virginii Woolf
·Erotyczne harce artystów

Dzisiejsze artykuły:
Dziś jeszcze nie było artykułu z tego działu.

Z naszego archiwum


Wystawa fotografii piktorialnej pt. ULICA KROKODYLI
Ideą powstania naszego Pictorial Teamu była chęć popularyzacji tak mało znanej dziedziny fotografii, jaką jest piktorializm i to w swoim współczesnym wydaniu. Sądzimy, że nam się to udało; potwierdzają to sukcesy na rynku fotografii krajowej jak i europejskiej np. nagroda ministra kultury i sztuki RP, ministra kultury Rosji czy Królewskiego ... więcej


RASTER, Michał Budny Światło

Promień wpadającego do pokoju światła był przedmiotem jednej z pierwszych instalacji rzeźbiarskich Michała Budnego ("Światło", 2004). Po kilku latach artysta powraca do tematu światła dekonstruując jego fizyczną spoistość i analizując w zamian metaforyczne sensy.. ... więcej  
Elektroniczna Jesień
Wysłano dnia 20-09-2009 o godz. 09:12:52
Temat: muzyka klasyczna, współczesna, rozrywowa
muzyka klasyczna, współczesna, rozrywowa

Warszawska Jesień 2009 W czwartek 18.IX. w Warszawie zaczęła się 52. Warszawska Jesień zdominowana przez elektronikę, tę najnowszą i historyczną.

Tadeusz Wielecki, dyrektor Jesieni, deklaruje: - Chcemy wskazać na muzykę, która jest rezultatem współpracy kompozytorów z matematykami, fizykami, inżynierami.

Elektronika zawsze była obecna na festiwalu, choć w tym roku po raz pierwszy będzie dominować - zaprezentowane zostaną kompozycje/projekty realizowane w studiach i centrach muzyki elektronicznej w Paryżu (IRCAM), Seattle (DXARTS), Amsterdamie (STEIM), Florencji (Tempo Reale) i Lizbonie (Miso Studio).

Każdy z tych ośrodków ma swoją specyfikę i nieco odmienne zainteresowania. Z paryskiego IRCAM-u zabrzmią m.in. "En écho" Philippe'a Manoury'ego, w którym elektronika wchodzi na żywo w interakcje z głosem, i "Bird Concerto with Pianosong" Jonathana Harveya, w którym kompozytor skonstruował swoisty dialog instrumentów z nagranymi i odtwarzanymi z samplera śpiewami ptaków.

Studio z Amsterdamu, koncentrujące się na badaniach fizyczności w muzyce elektronicznej, przygotuje performance z udziałem m.in. saksofonisty Evana Parkera, zaś ośrodek z Florencji szykuje występ łączący elektronikę z improwizacjami perkusisty Jima Blacke'a. Studio z Lizbony w finałowym koncercie maratonie (z udziałem Orkiestry Głośników) połączy nowe kompozycje z klasyką - jedną z części programu trwającego niemal cały dzień, z utworami Mortona Subotnicka i Steve'a Reicha, nazwano "prekursorzy popu i rocka".

Skoro już o nestorach mowa, to na Jesień po 26 latach zawita ponownie Pierre Henry, legendarny twórca muzyki konkretnej, pionier elektroniki, przez młodych twórców uznawany za dziadka techno. Na koncercie monograficznym w Studiu im. Lutosławskiego posłuchamy "Histoire naturelle, ou les roues de la terre", zabrzmi także jego nowy utwór "Capriccio" napisany na zamówienie festiwalu.

Nie zabraknie też prezentacji polskiego dorobku, studiów muzyki elektronicznej Akademii Muzycznych we Wrocławiu, w Łodzi, Krakowie. Wykonana zostanie elektroniczna opera Cezarego Duchnowskiego "Ogród Marty".

Na Jesieni "prądotwórczej" - jak ją określają organizatorzy - pojawią się także tradycyjne brzmienia i instrumenty. Szykowane są premiery II Koncertu wiolonczelowego Pera Norgarda i utworu "Eals (Oomsu)" Pawła Szymańskiego. Po raz pierwszy w Warszawie zabrzmi "Pasja" Pawła Mykietyna, dotąd wykonywana na Wratislavii Cantans oraz w Krakowie. W sumie czeka nas dziewięć dni wypełnionych muzyką (w tym 10 utworów zamówionych przez Jesień, 11 kolejnych premier) oraz spotkaniami z kompozytorami, którzy do Warszawy zawitają (Manoury, Harvey, Henry, Aperghis).

52. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" (18-26.09.09)

Jacek Hawryluk, Polskie Radio

uzupełnij (skomentuj) ten artykuł tutaj - w tytule napisz "..do artykułu -tu adres URL , Twój wpis (po zatwierdzeniu przez administratora) zostatanie dołączony do artykułu. Jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, do Twojego tekstu zostanie dodana Twoja nazwa (na życzenie możemy podać pełne Twoje dane, jakie zamieściłeś w swoim profilu)

 
Pokrewne linki
· Więcej o muzyka klasyczna, współczesna, rozrywowa
· Napisane przez admin


Najczęściej czytany artykuł o muzyka klasyczna, współczesna, rozrywowa:
Warszawa. ''Upiór w operze'' w Romie


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


Kategoria

muzyka klasyczna, współczesna, rozrywowa

..

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund