Premiera książki Krótka historia Grupy Ładnie z udziałem autorów: Magdaleny Drągowskiej, Dominika Kuryłka i Ewy Małgorzaty Tatar oraz krytyków: Jerzego Hanuska oraz Magdaleny Ujmy.
Prowadzenie: Beata Seweryn.
Grupa Ładnie była swoistym fenomenem polskiej sztuki końca lat 90., stworzonym przez: Rafała Bujnowskiego, Marka Firka, Marcina Maciejowskiego, Wilhelma Sasnala i Józefa Tomczyka Kurosawę. Fenomen ten zaistniał nieoczekiwanie i nagle, wprowadzając na scenie artystycznej ożywczy ferment, po czym równie szybko i nieoczekiwanie zniknął.
Wokół Grupy Ładnie i jej poszczególnych członków narosło wiele plotek, mitów i legend. Gra z figurą awangardowego artysty, igranie z ideą artystycznej grupy doprowadziły do tego, że wizerunek Grupy Ładnie nie był i nie jest łatwy do uchwycenia. Paradoksalnie, nie ułatwiają tego liczne wzmianki o Grupie umieszczane w popularnych publikacjach i naukowych opracowaniach, rozmowy ze świadkami organizowanych przez nią wydarzeń, a także informacje przekazywane przez samych członków grupy, m.in. w wydawanym przez nich art zinie pod tytułem: „Słynne pismo we wtorek". Krótka historia Grupy Ładnie gromadzi w jednym miejscu fragmentaryczne przekazy dotyczące tej artystycznej formacji.
Magdalena Drągowska (ur. 1977) – historyczka sztuki i niezależna kuratorka. Absolwentka historii sztuki (UW) i Muzealniczych Studiów Kuratorskich (UJ). Współpracowała z warszawskimi galeriami Raster i Yours, Fundacją Galerii Foksal oraz z Fundacją Nowej Kultury Bęc Zmiana. Współkuratorka wystawy Manual (2007, Galeria Kronika w Bytomiu). Mieszka i pracuje w Warszawie.
Dominik Kuryłek (ur. 1979) – historyk i krytyk sztuki, kurator. Doktorant w Instytucie Historii Sztuki UJ, pracownik Muzeum Narodowego w Krakowie. Stały współpracownik pism „Ha!art" i „Obieg". Autor licznych tekstów o sztuce publikowanych na łamach polskiej prasy i w katalogach wystaw. Stypendysta American Center Foundation (2007/08). Pochodzi z Gdańska, mieszka w Krakowie.
Ewa Małgorzata Tatar (ur. 1981) – historyczka i krytyczka sztuki, niezależna kuratorka. Doktorantka w Instytucie Historii Sztuki UJ. Redaktorka Linii Wizualnej w Korporacji Ha!art, redaktorka pism „Ha!art", „Panoptikum" i „Obieg". Autorka licznych tekstów o sztuce. Redaktorka działu Sztuka w tomie Tekstylia bis (2006). Stypendystka American Center Foundation (2007/08). Pochodzi z Kielc, mieszka w Krakowie.
Współorganizatorem spotkania jest Korporacja Ha!art.
-----------------------------------
Aleksandra Jach
Rzeczniczka Prasowa Galerii
Bunkier Sztuki
pl. Szczepański 3a
31-011 Kraków