Welcome to Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka

 
Menu
· Strona główna
· Napisz i wyślij artykuł
· Starsze artykuły
· Dzienniki
· FAQ - pomoc
· Kontakt z nami
· Moje konto
· Prywatna wiadomość
· Rekomenduj nas

SzukajZaloguj się
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz zarejestrować się w ciągu kilku minut tutaj. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dostęp do większości modułów

Kto online
Teraz witrynę przegląda 325 gość(ci) i 142 użytkownik(ów).

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj

Licznik odwiedzin

12695091
odsłon strony od lipiec 2007

Wybr. losowo kategoria

muzyka klasyczna, współczesna, rozrywowa
[ muzyka klasyczna, współczesna, rozrywowa ]

·Wiolonczela w roli głównej. Filharmonia Łódzka
·Elektroniczna Jesień
·Ofensywa Moribund-a
·Festiwal Jazzowy Sen Nocy Letniej rozpoczęty!
·Chopiniada w Puszczykowie
·Dreamerion
·VI Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej „Jedność Muzyczna Europy 2009”
·VI Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej „Jedność Muzyczna Europy 2009”
·Teatr Wielki - IX Festiwal Hoffmannowski

Dzisiejsze artykuły:
Dziś jeszcze nie było artykułu z tego działu.

Z naszego archiwum


Wystawa fotografii piktorialnej pt. ULICA KROKODYLI
Ideą powstania naszego Pictorial Teamu była chęć popularyzacji tak mało znanej dziedziny fotografii, jaką jest piktorializm i to w swoim współczesnym wydaniu. Sądzimy, że nam się to udało; potwierdzają to sukcesy na rynku fotografii krajowej jak i europejskiej np. nagroda ministra kultury i sztuki RP, ministra kultury Rosji czy Królewskiego ... więcej


RASTER, Michał Budny Światło

Promień wpadającego do pokoju światła był przedmiotem jednej z pierwszych instalacji rzeźbiarskich Michała Budnego ("Światło", 2004). Po kilku latach artysta powraca do tematu światła dekonstruując jego fizyczną spoistość i analizując w zamian metaforyczne sensy.. ... więcej  
28 tys. widzów obejrzało ''Skrzypka na dachu''
Wysłano dnia 29-10-2008 o godz. 20:15:25
Temat: Teatr, opera, balet
Teatr, opera, balet

Skrzypek na dachu Wykorzystując możliwości inscenizacyjne jakie stwarza Hala Stulecia, przez sześć październikowych wieczorów na wielkiej scenie zespół Opery Wrocławskiej prezentował musical "Skrzypek na dachu" z muzyką Jerry'ego Bocka, tekstami piosenek Sheldona Harnicka i librettem Josepha Steina.

Na scenie wyczarowano świat jak z obrazów Marca Chagalla - żydowską wioskę, jakiej dziś już się nie znajdzie. W musicalu zagrały również prawdziwe zwierzęta. Całość tworzyła magiczno-nostalgiczny obraz.

Spektakl cieszył się ogromnym zainteresowaniem, trwała prawdziwa batalia o bilety. Każdego wieczora w hali zasiadało 4700 widzów! Sześć przedstawień "Skrzypka" obejrzało 28 200 widzów. Jest to ogromny sukces frekwencyjny. Wielka widownia wypełniona była do ostatniego miejsca. Publiczność wielominuto-wymi owacjami na stojąco po każdym spektaklu dziękowała artystom i realizatorom za wspaniałe przeżycia artystyczne.

Reżyserem "Skrzypka na dachu" w Hali Stulecia jest Marek Weiss, autorem scenografii Ryszard Kaja, a choreografię przygotował Emil Wesołowski. Kierownictwo muzyczne sprawowała Ewa Michnik. W czołowych partiach wystąpili gorąco oklaskiwani przez publiczność: Bogusław Szynalski w znakomitej kreacji jako Tewie oraz występujące w roli jego żony Gołdy: Jolanta Żmurko i Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak. W musicalu brał udział 200-osobowy zespół. Jest to ogromne przedsięwzięcie artystyczne, ale i logistyczne. Wrocławska realizacja "Skrzypka" to nie tylko piękna muzyka, prawdziwe hity, które znane są na całym świecie. To nie tylko humor i zabawa, ale również zwrócenie uwagi na przesłanie tego utworu - wołanie o tolerancję. Wzruszające zakończenie spektaklu wywołuje u widza refleksję nie tylko nad sensem życia, ale i zasadnością różnych postaw ludzkich.

PKO BP potrafi celnie wybrać na arenie wydarzeń kulturalnych projekty, które okazują się hitem, nie tylko frekwencyjnym, lecz także artystycznym.

PKO BP sponsorem "Skrzypka na dachu"
Monika Kicuła
Gazeta Bankowa nr 43/27.10

uzupełnij (skomentuj) ten artykuł tutaj - w tytule napisz "..do artykułu -tu adres URL , Twój wpis (po zatwierdzeniu przez administratora) zostatanie dołączony do artykułu. Jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, do Twojego tekstu zostanie dodana Twoja nazwa (na życzenie możemy podać pełne Twoje dane, jakie zamieściłeś w swoim profilu)

 
Pokrewne linki
· Więcej o Teatr, opera, balet
· Napisane przez admin


Najczęściej czytany artykuł o Teatr, opera, balet:
Pedagogika tańca - studia podyplomowe - II edycja


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 1
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


Kategoria

Teatr, opera, balet

..

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund